Velikonoční turnaj TCW v hokejbalu 2024 - výsledky

Přikládám výsledky zajímavého 38. ročníku Velikonočního turnaje T. C. Westend v hokejbalu konaného o velikonoční neděli 31. 3. 2024 ve Svinařích.

V tabulce naleznete výsledky posledních 16 turnajů od roku 2007 (za covidu se 2 roky – 2020 a 2021 – nehrálo).

Turnaj provázelo příjemné počasí bez deště.

Titul obhájil sehraný tým Drahlovic, byť ne tak suverénně, jak by nasvědčovalo jejich přesvědčivé celkové skóre 19:5. Bookmakery favorizovaný celek si krom trofeje pro vítěze odnesl opět i cenu pro nejlepšího brankáře (Jan Zálom, 5 obdržených gólů) a nejlepšího střelce (Jan Havel, 6 gólů) – gólman Zálom si toto prestižní individuální ocenění odnesl již popáté v kariéře, Havel na něj dosáhl poprvé (v roce 2022 mu 12 gólů stačilo jen na druhé místo).

Smolařem turnaje byl opět silný domácí tým Svinaře Juniors – díky dvojímu remízovému zaváhání Drahlovic to vypadalo na první triumf svinařských v domácí aréně. To by však musely Svinaře Juniors zdolat do té doby se trápící tým Westend/Hatě. Gólman Hatí Vláďa Linhart si však konečně zvykl na zapůjčenou výstroj v opačném gardu a vychytal překvapivé vítězství 3:1, jež rozhodlo o celkovém triumfu Drahlovic.

Překvapivý bronz vybojovaly Halouny, které potvrdily vzestupnou výkonnostní tendenci minulých let, čímž se propracovaly k nejlepšímu výsledku od roku 2018. Celkové vyrovnané skóre 14:14 jim pošramotil jen opětovný debakl o 6 gólů proti Drahlovicím.

Ve výkonnostním sestupu pokračuje tradiční aspirant na nejvyšší příčky, tým Westend/Hatě – po vítězství (2019) následovalo 2. místo (2022), 3. místo (2023) a letos se kvůli pomalému rozjezdu (první 3 zápasy skončily porážkou) dočkal jen bramborových medailí. V kádru se projevila absence střední generace, nejmladší hráč měl 16 let, ovšem 2. nejmladší už 44 let…

I přes zcela totožné skóre 10:13 se z loňské 2. příčky na předposlední 5. místo sesunul tým Skuhrova, a to přesto, že v derby sebral bod favorizovaným Drahlovicím.

Zkušený kádr Svinaře Seniors částečně doplatil na rozdělení sil mezi 2 svinařské celky, předvedl sice bezchybný výkon v zápase proti týmu Westend/Hatě (2:0), to však byl jejich první a poslední bodový zisk.

Díky všem hráčům i divákům za účast, Sokolu Svinaře za zázemí, za rok a tři týdny se sejdeme ve Svinařích opět v tradičním termínu na velikonoční neděli, tedy 20. 4. 2025 v 10.00.

Fotky Petra Živsy včetně mnoha minulých ročníků budou na http://petrz2.rajce.idnes.cz

Sportu zdar a hokejbalu na Brdech zvlášť!

Dan Steidler

Velikonoční turnaj TCW v hokejbalu 2024 - výsledky